Vytvořte si webové stránky
 
 
Roman Fojtík F-air servis TZB
 
Bučkova 4
Brno
627 00
 
Česká republika
IČ:869 80 441
DIČ:CZ7802254757

Projekt NetStranky.cz doporučuje

 

Rf-t

Rychlost.cz - poptávka připojení

CR60 - Optimalizovaná kruhová požární klapka 60-90'

CR60
Optimalizovaná kruhová požární klapka s minimální požární odolností 60 minut, k dispozici již od nejmenších průměrů (již od 100 mm). Díky tenkému listu klapky, tavnému článku spojenému s klapkou a převodům umístěným vně těla lze zaručit minimální tlakové ztráty.
CR60-L500
CR60 klapka s prodloužením tunelového pláště na straně stěny, pro usnadnění spojení s potrubím, když je opěrná konstrukce tlustší než 100 mm.
CR60-1S
Kruhová požární klapka pro povrchovou montáž s minimální požární odolností 60 minut.
CR60-1S-L500
CR60-1S klapka s prodloužením tunelového pláště na straně stěny, pro usnadnění spojení s potrubím, když je opěrná konstrukce tlustší než 100 mm.
 

CR120 - Optimalizovaná kruhová požární klapka až 120’

CR120
Optimalizovaná kruhová požární klapka s požární odolností až 120 minut, k dispozici již od nejmenších průměrů (již od 100 mm). Díky tenkému listu klapky, tavnému článku spojenému s klapkou a převodům umístěným vně těla lze zaručit minimální tlakové ztráty.
CR120-L500
CR120 klapka s prodloužením tunelového pláště na straně stěny, pro usnadnění spojení s potrubím, když je opěrná konstrukce tlustší než 100 mm.
CR120-1S Kruhová požární klapka pro povrchovou montáž s minimální požární odolností 120 minut.
CR120-1S-L500 CR60-1S klapka s prodloužením tunelového pláště na straně stěny, pro usnadnění spojení s potrubím, když je opěrná konstrukce tlustší než 100 mm.

 

CR2 - Kruhové požární klapky jsou dostupné i v těch největších průměrech

CR2
Kruhové požární klapky jsou dostupné i v těch největších průměrech (až 630 mm) s požární odolností až 120 minut.
CR2-L500
CR2 klapka s prodloužením tunelového pláště na straně stěny, pro usnadnění spojení s potrubím, když je opěrná konstrukce tlustší než 100 mm.

 

CU-LT - Optimalizovaná čtyřhranná požární klapka s odolností až 120 minut.

CU-LT
Optimalizovaná čtyřhranná požární klapka s požární odolností až 120 minut, k dispozici již od nejmenších průměrů (již od 100 mm na výšku). Díky tenkému listu klapky a převodům umístěným vně těla lze zaručit minimální tlakové ztráty.
CU-LT-L500
CU-LT klapka s prodloužením tunelového pláště na straně stěny, pro usnadnění spojení s potrubím, když je opěrná konstrukce tlustší než 100 mm.

 

CU-LT-1S - Optimalizovaná čtyřhranná požární klapka s odolností až 120 minut.

CU-LT-1S
Optimalizovaná čtyřhranná požární klapka pro montáž na povrch stěny s požární odolností až 120 minut. CU-LT-1s kombinuje energetickou účinnost naší řady optimalizovaných klapek (minimální ztrátou tlaku, malé rozměry) s lehkostí a rychlostí suchou montáž.

 

CU2 - čtyřhranná požární klapka v mnoha rozměrech 120’

CU2
Čtyřhranná požární klapka s požární odolností až 120 minut, k dispozici i v těch největších rozměrech (včetně sestavy baterie až 3050x1650 mm).
CU2L
Klapka s nástavcem těla na jedné nebo obou stranách, takže list klapky nepřesahuje tělo klapky. Tato verze umožňuje přímé připojení mřížky nebo ohybu na přírubu klapky nebo použít kruhový připojení.
CU2-L500
CU2 klapka s prodloužením tunelového pláště na straně stěny, pro usnadnění spojení s potrubím, když je opěrná konstrukce tlustší než 100 mm.
CU2 ATEX
Požární klapka s ochranou proti explozi určená k použití v zóně 1,2 (plyn) a zóně 21,22 (hořlavý prach).
CU2L ATEX
Požární klapka s ochranou proti explozi určená k použití v zóně 1,2 (plyn) a zóně 21,22 (hořlavý prach) s nástavcem těla na jedné nebo obou stranách, takže list klapky nepřesahuje tělo klapky. Tento nástavec umožňuje použít kruhové připojení (příruba PR).

CU2/B - Sestava klapek až se 4 samostatnými klapkami

CU2/B

Klapka CU2 / B je sestava několika Cu2 klapek s maximálně 4mi jednotlivými klapkami (B12, B21 nebo B22) s požární odolností až 120 minut. Sestava CU2 / B je ideálním řešením pro instalace s velkými rozměry.

 

CA2 - Obdélníková klapka pro montáž na stěnu s požární odolností 60 minut.

CA2
Obdélníková požární klapka pro montáž na povrch stěny s 60minutovou požární odolnosti pro betonové zdi. Ca2 klapka je vhodná zejména pro staveniště, kde je přístup ke klapce obtížný nebo nemožný z jedné strany stěny.
CA2L
Klapka s nástavcem těla na jedné nebo obou stranách, takže list klapky nepřesahuje tělo klapky. Tato verze umožňuje přímé připojení mřížky nebo ohybu na přírubu klapky nebo použít kruhový připojení.

 

SC+ - Kruhová vložka s požární klapkou

Vložka kruhová s požární klapkou s požární odolností až 120 minut, která je vybavena tavnou pojistkou. Vložka je vložena do kovového větracího potrubí o stejném průměru a drží na místě díky gumovému těsnění.

SC+60
Kruhová požární klapka s minimální požární odolností 60 minut.
SC+90
Kruhová požární klapka s minimální požární odolností 90 minut.
SC+120
Kruhová požární klapka s minimální požární odolností 120 minut.

 

SCV+ - Požární klapka s regulačním ventilem.

Vložka s požární klapkou s koncovým ventilem (SCV) nebo s rozšířeným pouzdrem (SC + L) pro instalaci na konec potrubí. Požární odolnost až 120 minut

SCV+60
Kruhová požární klapka s odvětrávacím ventilem s požární odolností 60 minut.
SCV+60L
Požární klapka s rozšířeným tělem umožňujícím instalaci klapky dle vašeho výběru, také ve variantě s galvanickým pokovením nebo z nerezové oceli (není zahrnuto ve standardu) pro instalaci na konec potrubí.
SCV+90
Kruhová požární klapka s odvětrávacím ventilem s požární odolností 90 minut.
SCV+120
Kruhová požární klapka s odvětrávacím ventilem s požární odolností 120 minut.

 

Požární klapky a vzduchotechnika

Jako dodavatel nejmodernějších řešení pro oblast HVAC, Rf-Technologies ochotně poskytuje informace o vzduchotěsnosti v souladu s označením CE.
Charakteristiky proudění vzduchu u požárních klapek Rf-t jsou proto testovány během počátečního testování a všech následných kontrol výroby. Tato záměrná volba je dodatečnou zárukou vlastností proudění vzduchu našich výrobků a vašich systémů vzduchotechniky.

Výjimečné charakteristiky proudění vzduchu zaručují energetickou a akustickou výkonnost systému.

Požární klapky jsou součástí ventilačního systému. Proto musí být dokonale integrovány do prostředí HVAC. Vlastnosti proudění vzduchu jsou proto u našich klapek optimalizovány tak, aby minimalizovaly jak únik vzduchu z potrubí, tak i tlakovou ztrátu způsobenou přítomností listu ve vzduchovém kanálu.

Vzduchotěsnost

Norma EN 1751 definuje různé třídy vzduchotěsnosti pro požární klapky podle rozsahu použití. Chcete-li přejít na vyšší třídu, musí mít výrobek méně trojnásobně menší úniky - úniky v systému třídy C jsou třikrát menší než v systému třídy B. Díky všestrannému programu jsme optimalizovali výrobní proces našich protipožárních klapek, abychom vyhověli nejpřísnějším požadavkům na trhu, pokud jde o úniky:

  • Optimalizace produktů přidáním gumových těsnění
  • Testovací prostředí: investice do ultra-citlivých kalibrovaných zařízení.
  • Výrobní procesy: náhodné testování jednotlivých klapek během výroby.

Rf-t protipožární klapky v současné době zaručují vzduchotěsnost třídy B nebo C   (C je nejvyšší třída).

Tlaková ztráta

Vzduch, který prochází požární klapkou se setkává s určitým odporem díky přítomnosti listů, tavného článku a případně mechanického převodu v těle klapky.

Nová řada požárních klapek Rf-Technologies zaručuje odolnost proti požáru během doby až 120 minut, přičemž u kruhových klapek není tloušťka větší než 25 mm a u obdélníkových dokonce jen 20 mm. Tavný článek je v ose listu klapky a mechanický převod je umístěn zcela mimo tělo klapky. Díky těmto vlastnostem je tento sortiment jedním z nejvíce úsporných řešení v současné době dostupných na trhu.

Jak funguje požární klapka?

Vzduchotechnický systém funguje jako ‚plíce‘ budovy a zajišťuje přísun čerstvého vzduchu a odvod použitého vzduchu. Tím, že prochází skrz zdi navržené jako určitý stupeň ochrany proti požáru v budově, tento systém přináší riziko šíření ohně a kouře. Požární klapky chrání budovu a její obyvatele před tímto rizikem tím, že obnovují míru požární odolnosti zdí i v místě prostupu vzduchotechnického potrubí.

Listy požární klapky jsou za provozu vzduchotechnického systému otevřené. Pokud teplota v potrubí překročí určitou hodnotu (obvykle 72 °C), díky tavné pojistce se automaticky uzavřou. U modelů s dálkovým ovládáním a motorovým pohonem se mohou také samy zavřít, když dostanou signal vyslaný protipožárním bezpečnostním systémem, například v případě aktivace detektorů kouře. Po uzavření požární klapka zachovává rozdělení budovy na úseky po zaručenou dobu.

  1. Vzduchotechnický systém pracuje a požární klapka je otevřená.
  2. Vypukne požár a teplota dosáhne 72°C: tavná pojistka se roztaví a list klapky se zavře.
  3. Zpěňující materiál nabobtná a vytvoří utěsnění, které zastaví plameny a kouř.
 
© pozarniochrana.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma